Enkaz altında altı gün kaldı… Öğretmenin gözyaşları… Sarı Kız’ı görünce

Adıyaman Cumhuriyet Mahallesi Çınar Sitesi’nde 7 katlı binanın enkazında kalan İlkokul Müdürü Sadık Tunç ve eşi depremden 125 saat sonra Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ekipleri tarafından kurtarıldı.

GDH Digital’e konuşan Sadık Tunç, deprem günü yaşadıklarını anlattı. Tunç, depremin başlamasıyla beraber eşini battaniye ile birlikte kendisine doğru çektiğini söyledi. Enkaz altından ilk gün kurtarılacağını umut eden Tunç “Dizimin yandığını hissettim, çakıl taşları dizlerimi parçaladı. Aşırı derecede terlemeye başladım, ben diyabet hastasıyım” dedi.

Aşırı susuzluk çektiğini ifade eden Tunç mecburiyetten dolayı idrarını birkaç kere ağzına damlattığını ve 4. günün sonunda “Sesimizi duyuyorsanız 3 kere vurun” sözünü duyduklarını anlattı.

Enkazdan çıkarıldıktan sonra kedilerini merak ettiğini söyleyen Sadık Tunç, tedavisi bittikten sonra okula uğradığını ve kayıp olduğunu sandığı “Sarı Kız” adlı kediyi görünce mutluluktan tüm dertlerini unuttuğunu vurguladı.

Muhabirin “Enkazdan çıktıktan sonra neler hissettiniz” sorusuna cevap veren Tunç, basit şeylerin kıymetini anladığını ve insanların birbirini incitmemesi gerektiğini önerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir