Collina’dan Halil Umut Meler patlaması! ‘Dehşet verici’

FIFA Hakem Komitesi Başkanlığı görevini yöneten efsane hakem Pierluigi Collina, Halil Umut Meler’e yönelik saldırı hakkında konuştu. Olaylar hakkında sert ifadeler kullanan Collina dünya futbolundaki hakemlere yönelik saldırılara da ışık tuttu. 

COLLINA: “DEHŞET VERİCİ”

BBC’de yer alan habere göre FIFA Hakem Komitesi Başkanı Pierluigi Collina, Halil Umut Meler’in uğradığı saldırı hakkında açıklamalarda bulundu ve ‘korkunç’ olarak niteledi. Collina’nın açıklamaları şu şekilde:

“Halil Umut Meler’in elleriyle başını koruyarak yerde yatışı ve göz altındaki morluk görüntüsü dehşet verici.

‘ÇOK İYİ BİR İNSAN’

“Halil Umut Meler çok iyi bir hakem ve çok iyi bir insan. Onu sahada çok fazla izledim ve U-20 Dünya Kupası’nda Arjantin’de onunla vakit geçirdim. Ne bir hakem ne de bir insan, yaşanan olayı tecrübe etmemeli. Halil sadece işini yapıyordu ve bir anda saldırıya uğradı.

 ‘DAHA KORKUNÇ OLANI…’

“Daha da korkunç olanı, dünya genelinde daha alt seviyelerde sözlü ve fiziksel tacize uğrayan binlerce hakem olduğunu bilmek. Bunlar bilinmiyor. Ve bunların büyük çoğunluğu kariyerlerinin başındaki genç hakemler.”

 ‘BİR HAKEM KARARI YANLIŞ OLSA BİLE DÖVÜLMEZ’

“Bir hakem, yanlış olsa bile verdiği bir karar yüzünden dövülemez. Bir penaltı atışı yüzünden arabası bombalanamaz ya da ateşe verilemez. Ne yazık ki bu bir abartı değil, çünkü bombalı araç ve arabaların ateşe verilmesi bazı ülkelerde nadiren de olsa yaşanmış bir olay.”

‘BU KANSER FUTBOLU ÖLDÜRMEDEN BİR ŞEYLER YAPILMALI’

“Bu güzel oyunu seven çok geç olmadan ve bu kanser futbolu öldürmeden, herkesin harekete geçmesi ve bir şeyler yapması bir gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir