Göynük Kapalı Pazar Yerine Kavuşuyor

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun “Her Mahalleye bir pazar yeri” projesi kapsamında Göynük Mahallesi’ne kapalı pazar yeri yapılacak.

 

Kuzdere, Arslanbucak ve Çamyuva mahallelerinden sonra Göynük Mahallesi’ne de kazandırılacak olan kapalı pazar yerinde 1 Kasım’da ihaleye çıkıldıktan sonra çalışmalara başlanılacak.

 

Göynük Mahallesi 172 ada 1 parselde 1835 metrekarelik bir alanda yapılacak olan pazar yerinde, tuvaletler, zabıta noktası, çay ocağı, satış ünitesi yer alacak.

 

Toplam 80 esnafın tezgah açabileceği pazar alanında 1060 metrekarelik satış ünitesi de yer alacak. Vatandaşların satış ünitesini çok amaçlı olarak kullanılabileceği belirtildi.

 

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, daha önce Kuzdere, Arslanbucak ve Çamyuva mahallelerine olduğu gibi Göynük Mahallesi’ne de kapalı pazar yeri kazandıracaklarını söyledi.

 

Yapılacak olan ihale sonrası pazar alanında çalışmalara hızla başlayacaklarını ifade eden Başkan Topaloğlu, “Göynük mahallemizdeki vatandaşlarımız kapalı pazar yerine kavuşuyor. Arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyor. Her mahalleye bir pazar yeri projemiz kapsamında Göynük’ten sonra Tekirova mahallemizde de kapalı pazar yeri yapacağız. Vatandaşlarımız ve esnafımız yağmurdan, çamurdan ve güneşten korunarak rahatlıkla alışverişlerini yapabilecekler. Şimdiden Kemerimize hayırlı olsun.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir