Hedge Fonu, BTC ve Bu Altcoin’den Aldı: Getiri Rekoru Kırdı!

Anthony Scaramucci tarafından kurulan ünlü hedge fon firması SkyBridge Capital, Bitcoin ve popüler altcoin Solana yatırımlarıyla rekor kıran aylık getirilerini açıkladı. Scaramucci’ye göre Ekim ayı SkyBridge Capital için tarihi bir ay oldu ve firmanın performansında yeni ölçütler belirledi. İşte detaylar…

SkyBridge’den Bitcoin ve altcoin yorumu: Rekor kırdı

Bloomberg TV’ye verdiği bir röportajda Scaramucci, şirketin etkileyici Ekim sonuçlarından duyduğu heyecanı dile getirdi. “Şu anda iyi bir yoldayız. Ekim ayı muhtemelen SkyBridge’in tarihindeki en iyi ay oldu” dedi. Getirilerdeki bu artış öncelikle Bitcoin ve çeşitli altcoinlerin yükseliş performansına bağlanabilir. Bununla birlikte, kripto para borsası FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried ile olan ilişkisi nedeniyle SkyBridge’in üzerinde itibar zedelenmesi bulutu belirdi. Scaramucci, bu ilişkinin itibarları üzerindeki etkisini kabul etmekten çekinmedi. “Bence itibarımıza zarar verdi. Bu konuda hiçbir soru yok. Bundan zarar görmediğimizi düşünmek saflık olur,” diye konuştu Scaramucci.

Bankman-Fried şu anda New York’ta dolandırıcılık ve FTX müşteri fonlarını kötüye kullanma suçlamalarıyla yargılanıyor. Kendisine karşı açılan davadan emin görünen Scaramucci, “Bence savcılar suçluluğuna ilişkin gerçeklere dayalı açıklamalar yaparak çok iyi bir iş çıkardılar. Ama şimdi mahkemede kendi gününü yaşadı. Ve bence bu sona erdiğinde kendisi ve ailesi için çok üzücü bir gün olacak.” dedi. Bu zorluklara rağmen Scaramucci stratejik yatırım tercihlerinin olumlu etkisinin altını çizdi. “Bitcoin’in büyük bir kısmı, teknolojinin bir kısmı, yeni ekonominin bir kısmı, yılın başından bu yana agresif bir şekilde toparlanan şeyler. Ama tabii ki Bitcoin muhteşem bir ay geçirdi,” dedi Bloomberg’e.

Bitcoin’e inancı tam

Scaramucci ayrıca Bitcoin’e olan güçlü inançlarının altını çizerek, “Bitcoin’i asla satmadık. Aslında, bu yıl daha düşük fiyatlardan Bitcoin biriktirdik ve bu bize ve müşterilerimize iyi hizmet etti.”  dedi. SkyBridge’in kripto para birimlerine olan inancı, Bitcoin ve Solana’nın önemli varlıkları arasında yer almasıyla önemli ölçüde karşılığını verdi. SkyBridge Capital daha önce FTX ile bağlantılı zorluklarla karşılaşmıştı. FTX’in girişim kolu, FTX’in mali sorunlarla karşılaşmasından kısa bir süre önce, Eylül 2020’de SkyBridge’in %30 hissesini satın almış ve müşterileri için önemli kayıplara neden olmuştu.

Scaramucci, geniş Orta Doğu ağını kullanarak, likidite krizini önlemek için Bankman-Fried’ın sermaye artırmasına yardımcı olmaya çalışmıştı. Şimdi ise iflas mahkemesinin onayını bekleyerek FTX’ten hisseleri geri almayı planlıyor. Verilere göre, bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 34.281 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saat içinde %0,20’lik bir artış kaydetti. SkyBridge Capital’in dikkat çekici Ekim performansı, Bitcoin’in uzun vadeli değerine olan güçlü inancını korurken dalgalı ortamda gezinirken kripto para piyasasındaki potansiyel kazançların ve zorlukların bir kanıtı olarak hizmet ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir