KONYAALTI Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi’nde Ücretsiz Yaz Kursları Devam Ediyor

KONYAALTI Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) bünyesinde her yıl açılan ücretsiz kurslar bu yıl da devam ediyor. Binlerce öğrenci yaz aylarını değerlendirmek için belediyenin açtığı ücretsiz kurslardan yararlanıyor.

Konyaaltı Belediyesi, KONSEM bünyesinde her yıl farklı dönemlerde ücretsiz kurs açmaya devam ediyor. Yaz kurslarında öncelik çocuklara verilirken, 19 faklı branşta 119 kursa yaklaşık 4 bin kursiyer başvuru yaptı. İngilizce, Almanca, Rusça, resim, seramik, gitar gibi birçok branşta açılan kurslarda çocukların yaz aylarını verimli geçirmesini sağlanıyor.

DERSLER MÜFREDATA GÖRE YAPILIYOR

Seramik öğretmeni Çiğdem Duran, kursların bir müfredata göre devam ettiğini söyledi. Öğrencilerin yaş gruplarına göre hazırlanan müfredatı uyguladıklarını kaydeden Duran, ‘Öğrencilerin el yeteneklerini, el kaslarını ve ince motor becerilerini geliştirecek şekilde planlama yapıyoruz. Bunun yanında çocukların renk bilgisini geliştirmeye yönelik de dersler veriyoruz. Grup çalışmaları dahilinde doğaya çıkıp topladığımız malzemelerle bir şeyler üretmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Gitar kursu öğretmeni Fatih Gözübüyükoğlu ise, ‘Haftada iki günde bir dersimiz oluyor. Öğrencileri dört gruba ayırdık. Çocuklar için sosyal bir aktivite. Aynı zamanda yeni şeyler öğrenip yaz aylarını verimli geçiriyorlar” dedi.

DEPREMZEDE ÇOCUKLAR DA FAYDALANIYOR

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir