Yurt Dışı Yatırımlarıyla Güçlenen EvoLog’un Hedefi Avrupa’da Liderlik

Avrupa karayolu taşımacılığında sektörün önde gelen firmalarından olan, deniz ve havayolu taşımacılığında ise hizmetini tüm dünyaya yayan EvoLog, 10’uncu yılını kutluyor. 2013 yılından beri uluslararası karayolu ve intermodal taşımacılığı ile tedarik zincirine uçtan uca çözümler sunan firma; teknolojik altyapısı, sürdürülebilir iş modeli ve finansal gücüyle pazardaki konumunu her geçen gün ileriye taşıyor. Faaliyetlerine başladığı ilk günden bu yana her yıl ortalama yüzde 30’luk bir büyüme kaydeden EvoLog, 2022’de Azerbaycan’da açtığı ofisi ve İstanbul Çatalca Lojistik Merkezi ile pazar ve ürünlerini çeşitlendiriyor. 

Sürdürülebilirlik EvoLog’un ajandasında üst sıralarda yer alıyor

EvoLog olarak tedarik zincirinin sürdürülebilir hale gelmesinde önemli bir rol oynadıklarını belirten EvoLog Lojistik CEO’su Barış Talay“’Sorumlu tüketim’ ve ‘hedefler için ortaklıklar’ sürdürülebilir kalkınma için en çok öne çıkardığımız amaçlar. Bizler kendimizi sanayicimizin, dış ticaret firmalarımızın çözüm ortağı olarak görüyoruz. İhtiyacını dinlediğimiz firmalara en ekonomik, en çevreci rotaları ve taşıma modu alternatiflerini sunuyoruz. Sorumlu tüketim için taşıma modu kadar, eskilerin deyimi ile ‘hava taşımamak’ da önemli. Parsiyel taşımacılık imkanlarımız tüm sistemdeki verimsiz sefer ve gereksiz kaynak kullanımını en aza düşürüyor sürdürülebilir bir dünyaya katkıda bulunuyoruz” dedi.  

“Azerbaycan ofisimizle Bağımsız Devletler Topluluğu’na da adım attık”

Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında da büyümelerini emin adımlarla sürdürdüklerini belirten Barış Talay, Geçtiğimiz yıl haziran ayında açtığımız Azerbaycan MMC yurtdışındaki beşinci yatırımımız, doğudaki ilk kapımız oldu. Azerbaycan ofisimizi açarak, sadece bir ülkeyle sınırlı kalmadık ve Bağımsız Devletler Topluluğu’na da adım attık. Bu kapsamda önümüzdeki yıl en azından bir Türk devletine daha yatırım yapmayı planlıyoruz. Yapacağımız bu yatırımın çerçevesi daha önceki şirketlerimiz gibi tüm taşıma modlarında aktif olacak, sadece Türkiye ile değil tüm dünya ile yapılacak ticarete hizmet verecek” diye konuştu. 

“Dijitalleşme işimizin önemli bir parçası” 

Lojistik sektörünün dijitalleşme yolunda hızla ilerlediğini ve şirket olarak trendleri yakından takip ettiklerini vurgulayan EvoLog Lojistik Genel Müdürü Halil Özendi ise şu ifadeleri kullandı: “İlk araç yatırımımızı yaptığımız günden bu yana, filomuzu telematik çözümler ile yönetiyoruz. EDI uygulamaları ile gümrük idaresi, yurtdışı acenteler ve müşterilerimiz ile otomatik veri alışverişimiz var. Yaklaşık 2 yıl önce e-arşive geçtik. Elimizdeki bu büyük miktardaki bilgiyi iş zekası çözümleri ile anlamlı ve kullanışlı hale getirmeye çalışıyoruz. 2022‘de tekrar eden işlerimizi robotik süreç otomasyon yazılımı ile çözmek için proje başlattık. Sektörümüzde devrim niteliğinde değişime sebep olacak Blockchain teknolojisi yine ajandamızın üst sıralarında yer alıyor.

 

EvoLog Lojistik hakkında: 

Müşteri memnuniyeti odaklı entegre lojistik hizmetleri veren EvoLog Türkiye kara, hava, denizyolu taşımacılığı, depolama ve dağıtımda yaygın hizmet ağıyla en zor koşullarda kullanıcılarına çözüm sunuyor. İstanbul Merkez ofis haricinde Bursa, İzmir, Denizli, Adana, Istanbul Havalimanı’nda ofisleri bulunuyor.  İstanbul ve Bursa’da işlettiği 46.000 m2’lik alanda ihracat x-dock operasyonları haricinde, perakende sektöründeki müşterilere depolama, mağaza ve WEB sipariş hazırlama, dağıtım hizmetleri veriliyor. Türkiye dışındaki iştirakleri arasında Danimarka’da taşımacılık ve e-ticaret lojistiği odaklı EvoLog Logistix AS, Almanya’da ise satış faaliyetlerini yürüten EvoLog Logistik GmbH yer alıyor. Çekya’ da iki kardeş firması var.  İsveç’te kurulduğu günden bu yana sürdürdüğü exclusive işbirlikleri bulunuyor.  Bu ülkeler dışında ise tüm Dünya’da acente networkünü tamamlamış durumda. Son olarak EvoLog Azerbaycan MMC’yi devreye alan marka Bağımsız Devletler Topluluğu’na yatırımlarını sürdürecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir